KARTY O EMOCJACH

To zestaw 50 dwustronnych kart wspierających świadomość i rozwój emocjonalny. Stworzone z myślą o dorosłych i młodzieży, nasze karty to doskonały sposób na naukę rozpoznawania, nazywania i zarządzania emocjami w codziennym życiu.

 

Na jednej stronie znajduje się nazwa emocji wraz z wyrazami bliskoznacznymi, skojarzeniami oraz formami potocznymi. Druga strona zawiera psychoedukacyjny opis danej emocji, jej etiologię i sposób wyrażania.

 

Narzędzie ma wszechstronne zastosowanie, stworzone do tego, aby mogli z niego korzystać psycholodzy, terapeuci, coachowie, nauczyciele, wychowawcy – indywidualnie, grupowo, ale także do samodzielnej eksploracji swojego życia emocjonalnego.

 

Forma kart sprawia, że istnieje mnóstwo sposobów na ich wykorzystanie. Poniżej znajdują się przykładowe inspiracje:

 

  • Gra w parach lub grupie w zakazane słowa: W określonym czasie, np. 30 sekund, jedna osoba przekazuje informacje o danej emocji bez używania jej nazwy oraz wypisanych na karcie wyrazów w taki sposób, aby druga osoba odgadła, o jaką emocję chodzi.

  • Refleksja nad emocjami: Można losować karty i reflektować nad daną emocją, jej występowaniem w życiu, konkretnymi sytuacjami oraz sposobami na poradzenie sobie z nią.

  • Nazywanie uczuć: Opisy emocji na kartach mogą być pomocne do nazwania danego uczucia, a w dalszej kolejności do zgłębienia psychologicznej wiedzy na jej temat, zwiększając świadomość swojego życia emocjonalnego. 

  • Dyskusje w grupach: uczestnicy grupy losują karty, a następnie omawiają, jak przeżywają daną emocję, w jakich sytuacjach, jak ją wyrażają, co je wyzwala i jak sobie radzą

  • Zbliżające rozmowy w parze: Karty mogą stać się inspiracją do rozmowy na temat emocji z drugą osobą zwiększając ich świadomość, zbliżając i umacniając relację. 

  • Mapa emocji: Można stworzyć mapę emocji, na których umieszcza się karty w kontekście różnych obszarów życia (praca, rodzina, przyjaciele) co pozwala na analizę , dostrzeżenie związków i zależności, zwiększa świadomość własnego życia emocjonalnego. 

  • Arteterapia: Losowanie karty, a następnie przedstawienie emocji za pomocą sztuki; rysunku, rzeźby z gliny, tańca, muzyki itp. 

  • Zabawa w kalambury: Przedstawienie emocji bez słów, za pomocą gestów, ruchów ciała, rysunku

 

 

Karty psychoedukacyjne o emocjach oferują szeroki wachlarz możliwości i mogą być adaptowane do wielu różnych kontekstów edukacyjnych i terapeutycznych, wspierając rozwój emocjonalny na każdym etapie życia.

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

453 410 101

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.