PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

Dla kogo?

 

  • osób, które czują, że stoją w miejscu i potrzebują zmiany,

  • osób, które doświadczają dyskomfortu psychicznego,

  • osób, które chcą nauczyć się zdrowiej funkcjonować w relacjach ze sobą i innymi ludźmi,

  • osób, które mają poczucie, że po raz kolejny znalazły się w tym samym punkcie życia,

  • osób doświadczających zaburzeń psychicznych i zaburzeń osobowości.

 

Psychoterapia to udokumentowana naukowo metoda leczenia , która poprzez oddziaływania psychologiczne dąży do trwałej zmiany w funkcjonowaniu. Laureat Nagrody Nobla Eric Kandel  dowodził, że psychoterapia w sposób bezpośredni zmienia strukturę mózgu. Innymi słowy – poprzez dobry i bezpieczny kontakt z psychoterapeutą dochodzi do zwiększenia ilości połączeń nerwowych, zupełnie jak w procesie uczenia się jakiejś nowej umiejętności. Terapia prowadzi do do większej dojrzałości emocjonalnej, lepszego rozumienia siebie oraz zniwelowania objawów powodujących cierpienie.
 
W pracy z Klientem kierujemy się zasadą „szycia na miarę”. Oznacza to, że każdy proces terapeutyczny jest indywidualny, dostosowany do potrzeb i możliwości Klienta. Tworzenie strategii terapii poprzedza diagnoza w rozumieniu Ericksonowskim. Wychodzimy  z założenia, że „większy jest człowiek niż jego choroba”.  Korzystając w niezbędnym zakresie z Klasyfikacji Chorób i Zaburzeń Światowej Organizacji Zdrowia, koncentrujemy się na poszukiwaniu rozwiązań a nie etykietowaniu zaburzeń.
 
Głównym celem psychoterapii jest poprawa jakości życia. Bliskie jest nam podejście, że „W terapii chodzi przede wszystkim o to, by żyć pełniej. Pełniej doświadczać wszystkich uczuć: wdzięczności, miłości, ale także żalu. Żeby przestać się bać tego  co ludzkie.” (Psychoterapia dziś. Rozmowy pod redakcją Zofii Milskiej-Wrzosińskiej).
 
Jeśli zastanawiasz się, czy psychoterapia jest dla Ciebie, odpowiedz sobie na pytanie: „Jakiej zmiany w swoim życiu teraz potrzebujesz? Jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie i jakiego wsparcia na tej drodze potrzebujesz?”

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

453 410 101

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.