REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

453 410 101

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Naturalne metody zapobiegania depresji

18 lipca 2021

Depresja jest chorobą, która niezaprzeczalnie wymaga leczenia. Czasem niezbędny okazać się może kontakt z lekarzem i zastosowanie farmakologii.

Zanim jednak sięgniesz po leki, spróbuj kilku naturalnych metod. Większość z proponowanych przez nas sposobów została przebadana pod kątem swojej skuteczności. To czasem niewielkie działania, a mogą wywołać wielką zmianę.

Pobudź wydzielanie „hormonów szczęścia”.
Możesz to zrobić na kilka sposobów – dziś o tym, co korzystnie wpływa na nasze ciało:

- wyjdź na słońce; poza serotoniną zyskasz również mnóstwo melatoniny, która pomoże Ci spokojnie zasnąć.

- wysypiaj się; wprowadź higienę snu, w tym celu unikaj jasnego światła po zmierzchu, ureguluj swój rytm dobowy. Typowym dla depresji problemem jest wybudzanie się w nocy lub nad ranem i zamartwianie się, które nie pozwala zasnąć. To wina zwiększonej aktywności kory przedczołowej podczas snu wolnofalowego, czyli tego, który powinien być najgłębszy i najbardziej relaksujący. Sposobem na to jest zapisanie swoich myśli przed pójściem spać.

- idź na masaż. Badania jednoznacznie dowodzą, że masaż powoduje wzrost poziomu serotoniny aż o 30%, dodatkowo żeby było jeszcze milej, obniża poziom hormonów stresu (adrenalina, kortyzol) i podwyższa hormon przyjemności jakim jest dopamina.

- ćwicz jogę. To połączenie samych dobroczynnych czynności takich jak aktywność fizyczna, rozciąganie ciała, skupienie na oddechu. Pozycje jogi, dzięki którym otwieramy szeroko klatkę piersiową i zginamy plecy powoduje przypływ przyjemnych emocji.

- uspokój swoją twarz. Mózg reaguje na każdy najmniejszy ruch mięśni twarzy, mrużenie oczu powoduje ściągnięcie brwi, co daj sygnał mózgowi, że dzieje się coś nieprzyjemnego, z kolei poruszenie mięśni jarzmowych większych zostanie odczytane jako uśmiech, czyli przyjemne emocje,

- bądź aktywny; ćwiczenia fizyczne to niesamowite narzędzie do produkcji hormonów szczęścia. Dzięki wysiłkowi trwającemu min. 30min gwarantujesz sobie wyrzut serotoniny, dopaminy, noradrenaliny i endorfin. Najlepiej sprawdzają się ćwiczenia aerobowe jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze.