REJESTRACJA ONLINE

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

453 410 101

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Psychoterapia depresji

18 lipca 2021

Depresja to choroba spowodowana zaburzeniami w komunikacji w układzie czołowo-limbicznym. Jednym z najskuteczniejszych sposobów przywrócenia jego poprawnej aktywności jest właśnie psychoterapia.

Psychoterapia to udokumentowana naukowo metoda leczenia , która poprzez oddziaływania psychologiczne dąży do trwałej zmiany w funkcjonowaniu.

Laureat Nagrody Nobla Eric Kandel dowodził, że terapia w sposób bezpośredni zmienia strukturę mózgu. Innymi słowy – poprzez dobry i bezpieczny kontakt z psychoterapeutą dochodzi do zwiększenia ilości połączeń nerwowych, zupełnie jak w procesie uczenia się jakiejś nowej umiejętności. Terapia prowadzi do większej dojrzałości emocjonalnej, lepszego rozumienia siebie oraz zniwelowania objawów powodujących cierpienie.

Działa inaczej niż leki przeciwdepresyjne, dlatego najlepsze efekty przynosi połączenie tych dwóch form leczenia. Badania pokazują, że osoby, które przyjmowały leki i uczestniczyły w psychoterapii w większości odnotowują dużą poprawę jakości życia i zdrowieją z depresji.

Jedną z metod, do których zachęcamy naszych klientów jest aktywizacja behawioralna. Jest to naturalny sposób na to, aby poprzez wzmocnienie prążkowia grzbietowego przywrócić radość i dobry nastrój.

Ta metoda sprawdzi się, jeśli zauważasz, że czynności, które dawniej sprawiały Ci przyjemność, teraz nie odnoszą takiego skutku lub jeśli trudno jest Ci się zmotywować do codziennych dobrych nawyków.

Aktywizacja behawioralna (BAT) została dokładnie przebadana. Wyniki jasno wskazują, że taka forma terapii zwiększyła reakcję mózgu na nagrodę w przestrzeni w mózgu odpowiedzialnej za motywację.

Jeśli chcesz wypróbować tę metodę, zrób listę rzeczy, które kiedyś wzbudzały w Tobie radość i zadowolenie np. kawa z przyjaciółką, bieganie, malowanie, wyjście do kina itp). Spróbuj nie zwracać uwagi na to, że teraz te czynności nie są dla Ciebie tak przyjemne jak kiedyś i podejmuj je mimo to, nawet jeśli musisz się do tego zmusić. Po pewnym czasie dostarczania takich bodźców układowi nerwowemu, poczujesz się znacznie lepiej.

To trochę tak jak z samochodem, któremu rozładował się akumulator. Jeśli znajdziesz w sobie siłę i motywację, aby na początek wprawić samochód w ruch poprzez popchnięcie go, to po chwili samochód już ruszy sam i będzie ładował się energią poprzez to, że będzie po prostu jechał.

Nie zniechęcaj się. Do dzieła!